Morski pes

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

tema odprta - 16. jan 2005 9:54 | ogledi: 10.949 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Ima kdo kakšen dober nasvet, kako pripraviti morskega psa?

Že vnaprej hvala za odgovor!

Karolina

kreich

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

17. jan 2005 15:47

Imam recept, in to od domačinov (med čakanjem na vrsto pri ribiču sem ga izvedela od istrskih gospodinj). Je zelo preprost, poleg morskega psa, narezanega na kose, pa potrebujemo še čebulo (eno večjo), česen, petršilj, sol in poper ter na kolobarje narezan krompir. Pa seveda olivno olje in malo belega vina. Na dno namaščene posode položimo narezano čebulo, tanke kolobarje krompirja, jih malo posolimo in popramo, pokapljamo z olivnim oljem, morda dodate še ščepec vegete (ampak res le ščepec). Na to naložimo rezine morskega psa, pokapamo z olivnim oljem, potresemo z začimbami in sesekljanim česnom, pa znova krompir in začimbe in tako dokler ne porabimo vseh sestavin. Zalijemo z vodo, da je komaj pokrito, dodamo malo vina (lahko tudi limonin sok) in damo kuhat. Ko zavre, temperaturo znižamo in počasi kuhamo v na pol odkriti posodi, da je kropmir mehak in da tekočina povre. Po želji še dodatno začinimo. Če pa imate mroskega psa, narezanega na tanke kareje, ga je morda najbolje opeči na olivnem olju z ne premočnimi začimbami (če vam olivno olje, česen, peteršilj in poper ni dovolj, lahko uporabite mešanico začimb za ribe, ki se dobi že prupravljena). Nekateri ga potem, ko ga sprva opečejo v ponvi, denejo v pekač na mešanico čebule in paradižnika ter paprike, potresejo z narezano mozarelo in gratinirajo v pečici. Upam, da bo za vas od tega kaj uporabnega. Pozdrav, mamamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

17. jan 2005 17:49

Meni je bil najboljši pariško pohan ali pa samo pečen na olivnem olju - samo soljen brez ostalih začimb. Stvar okusa pač. Lumpica

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

17. jan 2005 19:27

Na Pagu sem pred leti po navodilih naredila jed iz morskega psa takole: večji kos morskega psa ( moj je bil cca 40 cm dolg kos, ulovljen pa je približno 3/4m dolg) sem skuhala skupaj s celim, neolupljenim krompirjem v slani vodi. Posebej sem narezala kolobarje čebule, posolila, naoljila z bučnim oljem. V čebulo sem dodala olupljen in narezan kuhan krompir ter na koščke narezanega morskega psa. Zelo enostavno a za prste polizat. LP, Župca

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

19. jan 2005 12:42

Prebrskaj malo forum; je bilo že večkrat omenjeno. V eni od starejših niti je bil moj odgovor približno tak (se opravičujem za deja-vu):


Pri enem najboljših "kogotov" iz jadranskih otokov sem spoznal zrezke morskega psa v omaki iz rožmarina. Od takrat so redno na mojem jedilniku. Še posebej mi je všeč, ker lahko uporabim tudi zmrznjene iz domačih trgovin. Poglej si

http://www.davor.si/NavGur/kh16.html

Gre za epizodo iz mojega Navtičnega gurmanskega priročnika, kjer je zbranih nekaj mojih kulinaričnih izkušnjenj iz petnajstletnih navtičnih potepanj.



Davor

Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 23.okt 2014 13:44

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

19. jan 2005 20:03

Najlepša hvala za vaš trud. Vsi recepti po vrsti so zanimivi, kar ne vem s katerim naj začnem. Zagotovo jih bom preizkusila! Lep pozdrav vsem in še enkrat hvala! Karolina kreich

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. jan 2005 12:34

Kreich, kupi velikega morskega psa, pa bo za vse recepte dovolj... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti